Aktualne newsy

Gwarantujemy rabaty oraz wiele ciekawych bonusów i promocji!

Nie zwlekaj, odwiedź nas już teraz i zarezerwuj najlepsze wakacje w super cenie!!!

Zapytania o ofertę prosimy kierować na adres e-mail: kolibri@gni.pl lub rezerwacje@kolibri.com.pl oraz pod numerami telefonów:

Sośnicowice: 32 44 00 266
Żernica: 605 677 658

Zmiana kosztu wizy tureckiej

Szanowni Klienci,

Przypominamy, że posiadacze polskich paszportów zwykłych podlegają obowiązkowi wizowemu do Turcji i mogą nabyć wizę turystyczną w następujący sposób:
– na stronie www.evisa.gov.tr wielokrotną wizę elektroniczną (e-wizę); wiza wydawana jest automatycznie na 180 dni ważności; łączny pobyt nie może przekroczyć 90 dni w ramach 180 dni.
Koszt e-wizy to 35 USD, płatności należy dokonać przez Internet kartą kredytową/debetową posiadającą system 3D Secure. Nie ma innej możliwości wniesienia opłaty za e-wizę.
– na lotnisku po przylocie do Turcji wielokrotną wizę typu wklejka (płatna wyłącznie gotówką); wiza wydawana jest automatycznie na 180 dni ważności; łączny pobyt nie może przekroczyć 90 dni w ramach 180 dni.
– istnieje także możliwość uzyskania wizy w konsulacie Ambasady Republiki Tureckiej w Warszawie, koszt wizy wynosi ok 252 PLN.

Nowy podatek dla osób podróżujących do Grecji !!!

Uprzejmie informujemy, że w związku z nową ustawą, zatwierdzoną przez Rząd Grecji (ustawa 4389 / 27-05-2016 art. 53 Podatki mieszkaniowe), która w życie wejdzie od dnia 1 stycznia 2018 r., osoby podróżujące do Grecji w roku 2018 zobowiązane będą do uiszczenia nowego podatku.
Podatek dotyczy wszystkich turystów, niezależnie od standardu wybranego zakwaterowania, różni się jednak jego wysokością.
Wszyscy nasi klienci powinni spodziewać się konieczności wniesienia wymaganej opłaty podczas meldowania w hotelu.
W zależności od standardu i rodzaju ( hotel bądź apartament ) nowy podatek będzie kształtował w następującej wysokości:

Hotele:

Opłata za dzień/ za pokój:

1* i 2* – 0,50 €
3* – 1,50 €
4* – 3,00 €
5* – 4,00 €

Apartamenty:

Oplata za dzień/ za pokój :

1* i 2* – 0,25 €
3* – 0,50 €
4* – 1,00 €

Konieczność uregulowania opłaty będzie wymagana również od osób, które swoje pobyty rezerwowały w 2017 r.

Wiza i przepisy wjazdowe w Indiach


Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym. W sprawie bliższych szczegółów dotyczących procedury ubiegania się o wizę oraz wymaganych dokumentów, należy kontaktować się z przedstawicielstwem dyplomatycznym Republiki Indii w Warszawie. Nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty środków pieniężnych na każdy dzień pobytu. Przebywanie na terenie Indii bez ważnej wizy jest traktowane jako poważne wykroczenie, a cudzoziemcy na okres prowadzonego dochodzenia podlegają zatrzymaniu w areszcie.
W przypadku utraty paszportu i otrzymania nowego dokumentu podróży istnieje obowiązek uzyskania nowej wizy na dalszy pobyt i/lub wyjazd z Indii.

Podatek turystyczny w Dubaju

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z nowym prawem ustanowionym przez Departament Turystyki w Dubaju został wprowadzony obowiązkowy podatek turystyczny tzw. „Tourism Dirham Fee”. Nałożono go na wszystkie rezerwacje pobytów w Dubaju od 31 marca 2014 r. włącznie. Podatek ten będzie pobierany od klientów na miejscu przez hotel w recepcji.

Poniżej wysokość pobieranego podatku wg kategorii hotelu:

Kategoria hotelu Opłata za pokój (bedroom) za noc (w UAE dirhamach)
Five Star or Higher rates Hotel or Resort 20
Four Star Hotel or Resort 15
Three Star Hotel or Resort 10
Two Star Hotel 10
One Star Hotel / Budget Hotel 7
Deluxe Hotel Apartment 20
Superior Hotel Apartment 15
Standard Hotel Apartment 10
Guest House 7
Deluxe Holiday Home 15
Standard Holiday Home 10

 

Nowe przepisy wizowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Drodzy Klienci,

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 6.03.2014 Ministerstwo Spraw Zagranicznych ZEA ogłosiło, że obywatele Polski będą zwolnieni z obowiązku posiadania wizy wjazdowej na teren ZEA począwszy od dnia 22.03.2014.

Tym samym obywatele wszystkich 28 państw UE będą mogli wjechać do ZEA bez konieczności wcześniejszego ubiegania się o wizę.

Zmiana kosztu wizy egipskiej

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.05.2014 wzrasta koszt wizy egipskiej z 15 USD na 25 USD.
Jednocześnie przypominamy, że Klienci wybierający się na Synaj nie muszą wykupować wizy (nie dotyczy osób, które chcą wykupić wycieczkę do Kairu i Ras Mohamed).